8 CIEKAWOSTEK O KOTACH – WPIS GOŚCINNY

Początki blogowania nie są łatwe. Zaangażowanie i zapał to nie wszystko. Potrzeba czasu, żeby zyskać grono odbiorców. Zakładając Kotuszkowo nawet nie sądziłam, że tak się do niego przywiążę. Za chwilę miną 2 lata od pierwszego wpisu. W tym czasie wiele spraw w moim życiu bardzo pozytywnie się zmieniło.

Dzisiejszy wpis jest od osoby, która dopiero zaczyna przygodę z pisaniem. Jej pasją i wielką miłością są koty. Postanowiła założyć bloga i spróbować swoich sił. Zapraszam Was więc na bloga Ty i Kot

8 ciekawostek, o których nie miałeś pojęcia

Na pewno nie musisz być właścicielem kota, aby wiedzieć, ile radości może przynieść futrzany przyjaciel. Ale bez względu na to, czy masz kota, czy nie, o tych uroczych maleństwach, które wielu z nas nazywają rodziną, można się jeszcze wiele nauczyć. Oto 8 z naszych ulubionych faktów na temat kotów.

 

Koty nie odróżniają słodkiego smaku od reszty

Kiedy jesz coś słodkiego, jak lody, prawdopodobnie zauważasz, że kotek gapi się na ciebie dużymi oczami? Możesz ulec pokusie, by dać kotu posmakować swojej przekąski lub deseru – ale nie będzie to dla nich prawdziwa uczta. W przeciwieństwie do psów, koty nie czują smaku słodkiego.

Małe, niebieskie oczy

Spójrz na oczy swojego kotka. Czy są żółte, zielone, a nawet niebieskie? Czy wiesz, że wszystkie koty rodzą się z tym samym kolorem oczu? Wszystkie kocięta rodzą się z niebieskimi oczami – ich ostateczny kolor oczu nie rozwija się, aż do około 8 tygodnia życia.

Kontakt kota z właścicielem

Dorosłe koty nie miauczą w obecności innych kotów. Mruczą i syczą na inne koty, ale miauczenie zachowują dla ludzi; posunęły się nawet tak daleko, że wypracowały specyficzne dźwięki głosowe dla swojego właściciela, które tylko on może zrozumieć. Mają też ponad 100 różnych dźwięków wokalnych.

Wyprawa kota w kosmos

Kot również poleciał w kosmos. Pierwszym kotem, który zdobył kosmos, był Felicette, który pochodził z Francji. Jego przydomek, „Astrocat” stał się bardzo popularny na całym świecie. Tak, wszyscy macie rację, przetrwali całą podróż.

Koty to niesamowicie inteligentne zwierzęta

Koty są bardziej inteligentne w porównaniu do psów. Jak mówią badacze, psy mają 160 milionów aktywnych neuronów w korze mózgowej. Jednak koty posiadają ich aż 300 milionów. Mózg kota jest bardzo podobny do ludzkiego – w rzeczywistości jest podobny do 90%!

Kocie łapki

Zakres pola widzenia kota wynosi 285 stopni, z czego 130 stopni przypada na widzenie dwuoczne. U człowieka zakres widzenia wynosi 210 stopni, z czego 120 stopni to widzenie dwuoczne. Zakres pola widzenia jest niezwykle istotnym atrybutem dobrego łowcy.

Koty są w stanie wyczuć trzęsienie ziemi

Należy zauważyć, że łapki kota są bardzo wrażliwe. Niektóre z kotów zachowują się dziwnie tuż przed trzęsieniem ziemi. Chociaż nie jest to udowodniona teoria, niektórzy uważają, że koty potrafią wykrywać wibracje Ziemi przez stopy. Oznacza to, że zmysły kota są w stanie wyczuć najmniejsze wibracje.

Leave a Reply

CommentLuv badge

Close