Site icon blog o kotach

Rawolution -catering dla kota

Rawolution, to coś na co czekało wielu kociarzy. Surowy catering dla kota zgodny z zasadami diety BARF. Przepisy oraz zalecenia przygotowała dla firmy tech. wet. Agnieszka Cholewiak-Góralczyk.

Rawolution – podstawowe informacje

Przykładowy smak – Wołowina

Skład: mięso wołowe 60,5% (karkówka, udziec), woda 19,6%, podroby wołowe 18% (serce, wątroba), węglan wapnia, inaktywowane suszone drożdże browarnicze, oleje z ryb (olej z dzikich ryb, olej z wątroby dorsza: kwasy Omega 3 na 1 kg: EPA 558 mg i DHA 351 mg), hemoglobina wołowa, chlorek sodu, alga morska (Ascophyllum nodosum)

białkotłuszczwapń/fosfor
wołowina69%22%wapń 195,05mg, fosfor 166,53mg
królik64%25%wapń 189,65mg, fosfor 163,82mg
wieprzowina z kurczakiem71%22%wapń 171,51mg, fosfor 148,8mg

Analiza smaku –  Rawolution Wołowina

Ogólna ocena Rawolution Wołowina 5/5 (bardzo dobra) ⭐⭐⭐⭐⭐

Rawolution – wrażenia i opinia

Zestaw testowy 16 paczuszek z miksem 3 różnych smaków przyszedł do mnie pod koniec sierpnia. Paczka nadana została InPostem. Kartonowe pudełko zabezpieczone było styropianem i kocem termicznym. Pozwoliło to na zachowanie niskiej temperatury, dzięki czemu produkt pozostał zamrożony. Po rozpakowaniu przesyłki przełożyłam catering Rawolution do zamrażarki. Instrukcja producenta mówi:

Przechowywać w temperaturze od -18˚C. Rozmrażać na 12h do 24h przed podaniem w lodówce. Podawać w temperaturze pokojowej, część niewykorzystaną przechowywać w lodówce nie dłużej niż 48 godz. Po rozmrożeniu produktu, nie zamrażać go ponownie.

Wszystkie moje 3 koty są na BARFie (surowym i gotowanym) od kilku lat. W teście Rawolution udział brały Sasza i Aisza. U Elzy z powodu jej alergii nie było to możliwe. Musicie pamiętać, że taki catering tak, samo jak karmy mokre bytowe szykowane są z myślą o przeciętnym zdrowym kocie.

Paczuszki popakowane są po 200 g. Przeliczmy sobie dawkę i koszty na przykładzie Aiszy, która waży 4 kg i jej zapotrzebowanie wynosi 210 kcal na dzień. Rawolution wołowina ma 118 kcal/100 g, czyli Aisza potrzebuje zjeść dziennie 180 g na dzień. Daje nam to na miesiąc 5,4 kg, co przekłada się na 27 paczek i kosztowałoby 537 zł. Czy BARF, który sobię sama w domu jest tańszy? Oczywiście. Natomiast tutaj oprócz płacenia za dobrej jakości produkt płaci się właśnie za to, że nie trzeba iść do sklepu, nosić mięsa, kroić go, mielić, odważać supli i pakować. Znam różne osoby, dla których BARF był niemożliwy z powodów logistycznych, czasowych albo niemożliwości przełamania się dotykania/wąchania mięsa.

A co na to koty? Bardzo zadowolone, nie miały zastrzeżeń. One po prostu znają surowiznę i smak suplementów. Koty, które dotychczas były na karmie mogą potrzebować więcej czasu i dosmaczania, zanim się przestawią. Także moje dziewczyny jadły z apetytem, dobrze się czuły i wiem, że w razie czego moglibyśmy zamawiać im catering.

Nie zapomnij śledzić Kotuszkowo na Facebooku Instagramie

Exit mobile version