ROSIE’S FARM
Rosie’s farm to już trzecia nowa marka Zooplusa w ostatnim czasie. Tym razem dostajemy tacki przepełnione mięsem i podrobami ze sporą porcją galaretki. Producent zapewnia, że ,,składniki zostały poddane delikatnej obróbce, dzięki czemu karma dla kotów Rosie’s Farm smakuje jak karma domowej produkcji. “
Jeśli chcecie przeczytać o dwóch pozostałych, nowych markach własnych Zooplusa zapraszam do wpisów:
Podstawowe informacje
Rosie’s Farm
- karma pełnowartościowa
- w formie mielonki z galaretką
- w tackach 100 g
Cena: 3,10 zł/100 g
Smaki:
- kurczak (węglowodany 0,5%)
- indyk i kaczka (węglowodany 3,5%)
- łosoś i kurczak z krewetkami (węglowodany 9%)
- jagnięcina i kurczak (węglowodany 2%)
- kocięta kurczak z pstrągiem (węglowodany 2%)
- seniorzy kurczak z łososiem (węglowodany 5%)
Skład i analiza
Skład: 70% kurczaka (serca, mięso, wątróbki, szyjki, żołądki), 28,8% bulionu, 1% składników mineralnych, 0,2% oleju z łososia
Po dopytaniu producenta: Na razie dostałam odpowiedź od Zooplus, że skontaktują się z producentem Rosie’s Farm. Jeśli będą mieli możliwość, uzupełnią na stronie informacje odnośnie rozkładu procentowego mięsa i podrobów, oraz zawartości wapnia i fosforu.
Dodatki dietetyczne: Witamina D3 200 j.m., witamina E 20 j.m., cynk (jednowodny siarczan cynku) 25 mg, mangan (jednowodny siarczan manganu) 1,4 mg, miedź (pięciowodny siarczan miedzi(II)) 1 mg, jod (bezwodny jodan wapnia) 0,75 mg, tauryna 1500 mg.
Skład analityczny: Białko surowe 10.4%, Tłuszcz surowy 5,8%, Włókno surowe 0.3%, Popiół surowy 2.4%, Wilgotność 80%
- 70% kurczak: w tym mięso mięśniowe i podroby, wygląda na to, że podroby stanowią większość
- olej z łososia: źródło kwasów omega
- tauryna 1500 mg: odpowiednia ilość
- masa sucha:(100%- wilgotność) = 20%
Podsumowanie
Rosie’s Farm jest propozycją wartą uwagi. Cieszę się, że dołączyła do oferty Zooplusa.
Pierwsze co na pewno przyciąga wzrok do Rosie’s Farm to bardzo ładne opakowanie. Na ten moment karma pakowana jest w tacki 100 g. Według zaleceń producenta przeciętny kot ważący 4 kg potrzebuje zjeść jej ok. 200 g. W przypadku kotów, które cenią sobie otwieranie pokarmu, na chwilę przed podaniem ta pojemność sprawdzi się dobrze.
Karma składa się praktycznie z samych produktów zwierzęcych. Mięso, podroby, bulion i olej z łososia. Super. Nikt nie stara się nam na siłę przemycić warzyw, owoców czy innych niepotrzebnych zapychaczy.
Jeśli już o tym mowa. W Rosie’s Farm zdecydowano się na wykorzystanie oleju z łososia. Bardzo dobry wybór. Olej z łososia jest cennym źródłem kwasu Omega 3 oraz witamin A i E.
Kolejny plus za niski poziom węglowodanów. Poza jednym smakiem: łosoś i kurczak z krewetkami.
Ostatnią kwestią (tutaj już bardzo indywidualną) jest smakowitość. Koty były bardzo zainteresowane Rosie’s Farm. Z ogromnym apetytem zjadały zawartość tacek. W moim odczuciu karma pachnie przyjemnie i może być atrakcyjna dla wielu kotów ze względu na wilgotną konsystencję i dodatek galaretki.
Tacki 100 g mogą być potraktowane również jako minus. Wielu właścicieli preferuje większe i bardziej ekonomiczne puszki 400 g lub 800 g. Może taka opcja pojawi się z czasem…
Na ten moment wiemy, że 70% składu stanowi kurczak lub inne mięsa. Nie znamy jednak dokładnego rozkładu procentowego mięsa mięśniowego i podrobów. Serce na pierwszym miejscu pozwala nam jednak przepuszczać, że w Rosie’s Farm dominują podroby.
Jeszcze jeden mały minus za kurczaka w większości smaków.
Nie zapomnij śledzić Kotuszkowo na Facebooku i Instagramie
Anna
6 kwietnia 2020 at 12:25Mój woli bardziej jedzonko w sosiku niż galaretce, wiec nie był szczególnie zainteresowany. Jednak koty to potrafią być wybredne 😉
Nika
Author Nika acts as a real person and verified as not a bot.
Passed all tests against spam bots. Anti-Spam by CleanTalk.
Author Nika acts as a real person and verified as not a bot.
Passed all tests against spam bots. Anti-Spam by CleanTalk.
6 kwietnia 2020 at 12:33The Real Person!
The Real Person!
Praktycznie nie ma dobrych karm w sosie. Można za to do mielonki z galaretką dodać ciepłej wody i samemu zmienić konsystencję na sos.
Justyna Borkowska
12 kwietnia 2020 at 13:25Dzień dobry, do ktorego miesiąca kotek powinien jeść karmę kitten?Czy ma to w ogóle znaczenie ? Czym dokładnie różnią się karmy dla małych kotów od tych dla dorosłych ?
Kolejne moje zapytanie to jakie karmy Pani poleca aby kot zajadał z apetytem ? Mamy Feringe, rozne smaki i Animonde ale mój kot albo ogólnie nie lubi jeść albo te karmy mu ni smakuja. Nigdy nie zjada porcji dziennej. Podłubie, trochę chapnie i zostawia. Ogolnie wąha i odchodzi, dopiero jak posypie pokruszona sucha to cos tam poje . Ale nie chce mu cały czas doprawiac przyprawa z suchej karmy. Chciałabym znalezc cos co bedzie jadł ze smakiem a nie z musu.
Nika
Author Nika acts as a real person and verified as not a bot.
Passed all tests against spam bots. Anti-Spam by CleanTalk.
Author Nika acts as a real person and verified as not a bot.
Passed all tests against spam bots. Anti-Spam by CleanTalk.
12 kwietnia 2020 at 15:06The Real Person!
The Real Person!
Witam, jest taki wpsis http://kotuszkowo.pl/prawidlowe-zywienie-kociat/ , który pokazuje, że dobre wysokomięsne karmy w wersji kitten i adult praktycznie się nie różnią. Spokojnie można, więc od poczatku podawać karmy dla dużych kotów. Każdy kot ma inne gusta, smaki. preferencje. Nie ma 1 uniwersalnej karmy dla niejadka. Po za tym co Pani już dawała jest masa dobrych karm. Można zamówć pakiet próbny np. na Zooplus albo po sztuce np. sklep Kocimiętka. Catz Finefood, Granatapet, Gussto, Wild Freedom, Zooplus Bio, Wildes Land, Real Nature…jest tego cała masa. Z saszetek lubiana przez koty jest np. Josera, Te takci Rosies Farm też mogą sie sprawdzić.
Lejzor
8 kwietnia 2020 at 11:25chciałbym tutaj podziękować za Pani porady odnosnie przestawienia kota z karm z marketów na te pełnowartosciowe kot prawie zapomniał o tamtym szajsie i zajada się power of nature, catz finefoood i pussy deluxe. wypróbujemy też rosie’s farm . wielkie dzięki
Krzysztof Szychowski
14 kwietnia 2020 at 19:31Czy w przyzwyczajaniu kota do karmy ma znaczenie tylko producent czy również smak ? Jesli kupie pakiet probny GRAU gdzie mam 12 puszek ale kazdy możliwy smak to jak wygląda kwestia stopniowego przyzwyczajania ? Chyba nie kazdy smak osobno ?
Nika
Author Nika acts as a real person and verified as not a bot.
Passed all tests against spam bots. Anti-Spam by CleanTalk.
Author Nika acts as a real person and verified as not a bot.
Passed all tests against spam bots. Anti-Spam by CleanTalk.
15 kwietnia 2020 at 11:08The Real Person!
The Real Person!
Zwykle jest tak, że możemy zamiennie/równolegle podawać karmy z tej samej półki jakościowej. W obrębie jednego producenta, z mieszanymi smakami tak samo nie powinno być problemu. Chyba, że mamy kota z bardzo wrażliwym żołądkiem, który źle znosi zmiany.
Barbara Danuta
17 maja 2020 at 16:17Kupiłam na próbę cztery tacki. Kocurek zajadał z apetytem, , kocia powąchała i pogardziła. ale ona jest b. wybredna, żywi sie gównie suszem i filetem z kurczaka. Myslę,ze ta karma wejdzie na stałe do menu kocurka
Zofia
4 października 2020 at 08:23Witam. Dlaczego kot może jeść tylko karme mokra 2-3 producentów a nie więcej? Jest tyle wspaniałych karm na rynku że nie mogę się zdecydować.
Paola
28 marca 2023 at 13:34Aktualnie dostępna jest wersja Rosie’s Farm w puszkach 400g. jednak ma nieco inny skład:
Kurczak: 70% kurczaka składającego się z serc kurcząt, mięsa kurcząt, wątróbek kurcząt, szyjek kurcząt, żołądków kurcząt, 29% bulionu, 0,7% składników mineralnych, 0,2% oleju z łososia, 0,1% inuliny.
Dodatki na kg: Dodatki dietetyczne: Witamina D3 280 j.m., witamina E 35 IU, biotyna 210 mcg, tauryna 550 mg, cynk (siarczan cynku, monohydrat) 25 mg, miedź (pentahydrat siarczanu miedzi(II)) 1,8 mg, jod (jodan wapnia, bezwodny) 1,4 mg, mangan (siarczan manganu(II), monohydrat) 0,8 mg.
Niby niewielkie różnice, ale może dość istotne? Tauryny widzę, że jest znacznie mniej – czy te 550 mg to wystarczająco? Będę wdzięczna za info, chcę coś nowego wziąć do spróbowania, bo jeden z moich futer ciągle coś wybrzydza 😉