Site icon blog o kotach

ŚRODKI NA KOCI MOCZ

Większość osób posiadających kota choć raz w życiu miała problem z pozostawionym przez niego moczem. Przede wszystkim musimy pamiętać, że kot nigdy nie robi tego specjalnie. Zawsze jest jakaś przyczyna tego problemu. Może być na tle zdrowotnym lub behawioralnym. Jeśli nasz kot zaczyna załatwiać się poza kuwetą należy udać się do weterynarza i wykonać zalecone przez specjalistę badania takie jak badanie moczu z posiewem i antybiogramem, badanie krwi, badanie USG. Jeśli zostaje wykluczona przyczyna zdrowotna najlepiej skonsultować się z behawiorystą i w miarę możliwości usunąć lub złagodzić źródło stresu.

Możliwe przyczyny kociego sikania poza kuwetą

Jeśli chodzi o podsikiwanie u moich kotów problem zdarzył się trzy razy i zawsze u Binka. Pierwszy raz spowodowany była dojrzewaniem, a co za tym idzie u kocurów znaczeniem terenu. Drugi raz miał podłoże zdrowotne i niezbędne było zastosowanie antybiotyków. Trzeci raz wiązał się z pojawieniem w domu nowego domownika. Podczas tych sytuacji obsikane zostały np. poduszka,  zimowa kurtka, rękawica termiczna do lokówki

Jak usunąć zapach kociego moczu (domowe sposoby)?

 

 Można stosować pojedynczo lub mieszać ze sobą

Jak usuwać zapach kociego moczu (środki chemiczne)?

 

Vitopar

 

Urine off

 Mr. Smell

 

Beaphar Odour Eliminator

Maskol Dr Seidel

 

Zakończenie:

Z wyżej wymienionych środków najlepiej poradził sobie u mnie Vitopar i Mr.Smell. Zapach został usunięty, a plamy zniknęły. Klienci często chwalą sobie również Urinne OFF i Beaphar Eliminator. Do Urinne OFFa można dokupić dodatkowo latarkę pozwalającą zlokalizować dokładnie miejsce nasikania przez kota. Zdecydowanie najgorzej wypada Maskol dr.Seidla. Nie możemy od niego oczekiwać więcej niż chwilowego, delikatnego zamaskowania przykrego zapachu.

Stosowaliście któryś z opisanych środków, a może używacie jakiegoś innego?

Exit mobile version