Co kupić na zbiórkę dla zwierząt z Ukrainy?

Wiele zwierzęcych organizacji prosi o wsparcie finansowe i rzeczowe. Organizowane są też zbiórki żywności dla zwierząt pozostałych na Ukrainie. Przygotowałyśmy dla Was (z Anią kocibzik.pl) ściągawkę, jakie przykładowe karmy lepiej wybrać w takiej sytuacji. Mądre i efektywne pomagania wiąże się z umiejętnością dostosowywania do sytuacji przy jednoczesnym wybieraniu korzystniejszych opcji. Nie zawsze to co drogie czy reklamowane oznacza dobre, a dobre nie zawsze musi być najdroższe. Jeżeli mamy taką możliwość warto zapytać czego tak naprawdę konkretnie potrzeba danej organizacji.

O darach do fundacji pisałam już wcześniej tutaj: Co podarować schronisku/fundacji?

Mokra karma na zbiórkę dla zwierząt z Ukrainy

Z żywieniowego punktu widzenia karma mokra będzie najlepsza dla kotów i to ona powinna standardowo stanowić podstawę diety. Jeżeli pomagasz polskim fundacjom zachęcamy do zakupu mokrych karm wysokomięsnych. W kontekście pomocy kotom przybyłym z Ukrainy to dużo lepsze rozwiązanie w przypadku zwierząt odwodnionych, osłabionych, a nawet chorych, które bardzo prawdopodobne, że będą miały np. biegunki. Również w diecie psów karmy mokre są korzystniejszą opcją

Sucha karma na zbiórkę dla zwierząt z Ukrainy

Jednak z uwagi na bardzo wyjątkową sytuację, zrozumiałe jest, że przy zbiórkach na tereny objęte wojną pojawia się również prośba o karmy suche. W obliczu wojny, transport jakiejkolwiek pomocy jest bardzo trudny i ryzykowny. Karma sucha jest łatwiejsza w transporcie, zajmuje mniej miejsca, jest trwalsza, oraz bardziej kaloryczna. Zawsze pomagając zwierzętom musimy brać pod uwagę również to, że niektóre zwierzaki mają już swoje przyzwyczajenia i nie jest to odpowiednia chwila na natychmiastową ich zmianę (może to być czasami nawet bardzo niebezpieczne).

Plakat dla kotów i psów

Przygotowany przez nas plakat ukazuje karmy łatwodostępne (w marketach, sklepach zoologicznych i internetowych) o dobrym stosunku jakości do ceny. Ich wybór będzie lepszy niż zakup większości popularnych reklamowanych karm, które pod względem składu pozostawiają bardzo wiele do życzenia.Jeśli możesz udostępnij plakat. Nie każdy wie, że w prosty sposób może przyczynić się do lepszego żywienia, a tym samym samopoczucia i zdrowia kota i psa, któremu chce pomóc.

zbiórkę dla zwierząt z Ukrainy koty

Przykładowe propozycje zakupu

zbiórkę dla zwierząt z Ukrainy psy
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie media-300x159.jpg

Nie zapomnij śledzić Kotuszkowo na Facebooku i Instagramie

8 komentarzy

 1. Ewa

  13 kwietnia 2022 at 13:44

  dzień dobry, czy karma sucha Purizon zarówno dla psów, jak i kotów w potrzebie byłaby dobrym wyborem?
  skład na oko wydaje się być niezły, a cena za kg nie jest bardzo wysoka
  pozdrawiam
  Ewa

  1. Kotuszkowo

   20 kwietnia 2022 at 18:28

   Jak najbardziej 🙂

 2. maxxi

  6 maja 2022 at 17:38

  A jeśli chodzi o karmę mokrą dla psa to jaką pani poleca najlepiej w saszetkach do 300 g. Pies aktualnie je Dolinę Noteci, próbowałam już Lukulusa ale mu nie podchodzi.

  1. Kotuszkowo

   16 maja 2022 at 11:55

   A muszą być saszetki? Bo akurat w tym nie ma specjalnego wyboru. Przy puszkach więcej opcji.

 3. Roman

  9 maja 2022 at 19:07

  Poszukuje dobrego szamponu dla psa, zakupy najczęściej robię w zoo plusie dlatego też tam chce się w niego zaopatrzyć. Zainteresowały mnie dwie marki Super Beno i Pet head czy są to dobre marki godne polecenia? Który z nich będzie najlepszy? Czy może jakiś inny Pani poleca

  1. Kotuszkowo

   16 maja 2022 at 11:52

   Nie zajmuję się szamponami, ale ogólnie tak jak w kosmetykach dla ludzi patrzymy na składy. Totobi ma fajne, naturalne kosmetyki.

 4. Kimi

  25 sierpnia 2022 at 13:09

  Mam problem z moja roczna kotka brytyjska w kale ma krew. Dostała antybiotyki. Prawdopodobnie wszystko przez zmianę smaków karmy. Jaka najlepiej karmę mokra by pani jej poleciła ? Dali mi RC na problemy gastryczne ale widziałam ze w składzie ma zboża. Nie wiem już co mam zrobić. Pomocy 🙁

  1. Kotuszkowo

   5 września 2022 at 08:25

   Polecam wizytę u dietetyka zwierzęcego, który na podstawie badań i pełnego obrazu sytuacji zaproponuje postępowanie dietetyczne.

Leave a Reply

CommentLuv badge

Close