Oakfarm
Oakfarm to mała polska firma z Lublina zajmująca się produkcją mokrej karmy dla kotów. Ich celem było stworzenie karmy, która jak najlepiej spełnia kocie potrzeby żywieniowe. Nad recepturą czuwali specjaliści z lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Producent stawia na mięso i podroby dobrej jakości, rezygnując z dodatków takich jak barwniki, konserwanty czy polepszacze smaku.
Oakfarm – podstawowe informacje
- Typ: pełnowartościowa
- Konsystencja: mielonka z galaretką
- Opakowanie: puszka 200 g
- Cena: puszka 200 g – około 13 zł (65 zł/kg)
- Smaki mieszane: indyk z królikiem, indyk z pstrągiem
- Smaki mono: indyk, kaczka, kurczak, wieprzowina
- Produkcja: Polska


Oakfarm – przykładowy smak kurczak

Skład: 89% kurczak (77% filet z piersi i uda kurczaka, 5% serca kurczaka, 4% wątroba kurczaka, 3% żołądki kurczaka), 7% wywar z kurczaka, 2% olej rybi, drożdże piwne, algi morskie. Dodatki dietetyczne (j.m./kg): tauryna 2000 mg, węglan wapnia 1908 mg Ca, biotyna 250 mg, wit. E 100 mg, wit. A 2000 IU, wit. D 300 IU
Składniki analityczne: Białko surowe 15.1%, Tłuszcz surowy 5.8%, Wilgotność 77%, Popiół surowy 0.97%, Włókno surowe 0,61%, Węglowodany 0.52 %, Wapń 0,21%, Fosfor 0,19%
W suchej masie: białko 65.7%, tłuszcz 25.2%, węglowodany 2.3%, wapń 0.91%, fosfor 0,83% Kaloryczność: 104 kcal/100 g

Analiza smaku – kurczak




Skład karmy jest klarowny i zrozumiały. Wszystkie składniki zostały dokładnie rozpisane. Łączna zawartość produktów zwierzęcych wynosi 89%, z czego mięso stanowi 77%, a podroby 12%.
Dodatki specjalne:
- Olej rybi zapewnia kwasy Omega-3. Jak sprecyzował mi producent, olej ten pochodzi w 80% z łososia, w około 18% z pstrąga, a pozostałe 2% stanowią inne ryby słonowodne. Dodatek oleju z ryb jest bardzo cenny, jednak warto zaznaczyć, że smaki monobiałkowe również zawierają ten olej, co może być potencjalnie uczulające dla niektórych alergików.
- Drożdże piwne to kompleks witamin z grupy B, które między innymi wspomagają odporność organizmu i kondycję sierści. Dodatkowo na sierść wpływa również biotyna.
- Algi morskie to źródło jodu.
- Jako zagęstnik w karmie używany jest agar.
- Producent deklaruje brak dodatku fosforu nieorganicznego.
Podsumowanie wartości odżywczych:
- Białko w karmie jest wyższe (zgodny z zapotrzebowaniem zdrowego kota), w przypadku kurczaka wynosi 65%, a pozostałe smaki mieszczą się w przedziale 64-68%.
- Tłuszcz utrzymuje odpowiedni, umiarkowany poziom, w przypadku kurczaka wynosi 25%, a pozostałe smaki mieszczą się w przedziale 23-26%.
- Węglowodany są niskie, co w przypadku kociej karmy jest naprawdę dobrym wynikiem – od 0,2% do 2,3%.
- Wapń i fosfor są na dobrym poziomie, fosfor jest niższy we wszystkich smakach: kurczak 0,83%, pozostałe smaki w przedziale 0,63-0,78%. Stosunek wapń/fosfor w karmie z kurczakiem wynosi 1,1.
Karma ma ciekawą strukturę, przyjemny zapach i okazała się naprawdę apetyczna dla moich kotów. Jestem zadowolona z przebiegu testów i uważam, że to jedna z tych pozycji, które warto przetestować u swoich mruczących pociech.
Ogólna ocena Oakfarm kurczak (bardzo dobra) ⭐⭐⭐⭐⭐

Nie zapomnij śledzić Kotuszkowo na Facebooku i Instagramie

Leave a Reply