LOVCAT

Lovcat to najnowszy produkt polskiej firmy Coyote Pet. Producentowi w szczególności zależy na jakości swoich karm, dlatego zdecydował się na wyprodukowanie puszek Lovcat w zakładach w Niemczech, które spełniają wymogi innowacyjnej technologii oraz nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych.

Mięso użyte do produkcji karmy pochodzi z lokalnych, zrównowazonych hodowli. Ponadto każda partia mięsa jest skrupulatnie sprawdzana przed wykorzystniem. Producen zapewnia, że w jego puszkach ,,nie ma miejsca na umiarkowanej jakości półprodukty” i przykłada dużą uwagę, aby mięso nie zawierało sterydów, antybiotyków, czy stymulantów wzrostu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pusty-mały.png
lovcat różne smaki

Podstawowe informacje

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pusty-mały.png

Lovcat

 • karma pełnowartościowa
 • w formie mielonki z galaretką
 • w puszkach 200 g, 400 g

Cena: 9,50 zł/400 g (23,75 zł/kg)

Lovcat: https://www.ceneo.pl/107851814#crid=536859&pid=25248

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pusty-mały.png

Smaki:

Pure (monobiałkowe):

 • łosoś (węglowodany 3,6%)
 • indyk (węglowodany 4,5%))
 • kurczak (węglowodany 7,5%)
 • wołowina (węglowodany 15,2%)

Mieszane:

 • indyk z kaczką (węglowodany 4,5%)
 • indyk z gęsią (węglowodany 4,5%)

Lovcat skład smak kurczak

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pusty-mały.png
lovcat dla kota

Skład: 70% kurczak (ok. 67% mięso i serca, ok. 33% żołądków, wątroby, szyjek),  27,6% wywar z kurczaka, 1% żurawina, 1% minerały, 0,1% olej z łososia, 0,1% olej z ogórecznika, 0,1% MOS, 0,1% FOS.

Składniki analityczne: białko 10,3%, tłuszcz 5,2%, popiół surowy 2,5%, włókno surowe 0,5%, wilgotność 80%, kwasy tłuszczowe omega 3 0,23%, kwasy tłuszczowe omega 6 0,8%.

Dodatki dietetyczne na kg: witamina D3 200 IE., witamina E 20 mg, witamina B1 10 mg, witamina B2 6 mg, witamina B6 2 mg, witamina B12 75 µg, niacynamid 15 mg, d-pantotenian wapnia 9 mg, kwas foliowy 0,35 mg, biotyna 300 µg, chlorek choliny 1200 mg, cynk jako jednowodny siarczan cynku 25 mg, mangan jako jednowodny siarczan manganu 1,4 mg, jod jako bezwodny jodan wapnia 0,75 mg, dl-metionina 50 mg, tauryna 2500 mg, pentahydrat siarczanu miedzi (II) 1 mg.

Analiza smaku kurczak

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pusty-mały.png
lovcat konsystencja
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pusty-mały.png
 • produkty zwierzęce: kurczak 70%: w tym mięso+serce 67%, podroby 33%
 • tauryna 2500 mg: bardzo duża ilość
 • olej z łososia: źródło kwasów Omega
 • olej z ogórecznika: koty nie korzystają z podaży tłuszczów roślinnych, tutaj wykorzystany jako zabezpieczenie przewodu pokarmowego i poprawa trawienia
 • MOS i FOS – prebiotyki, wsparcie prawidłowej flory jelitowej
 • dl-metionina 50 mg– aminiokwas paszowy zakwaszający mocz *nie powinno zakwaszać się moczu profilaktycznie, jeśli nie ma ku temu wyraźnych wskazań. Producent zapewnia, że przy układaniu receptury puszek, nadzorujący lekarz weterynarii zaakceptował tę niewielką wartość jako bezpieczną do codziennego stosowania.
 • skład analityczny w suchej masie: białko 51%, tłuszcz 26%, węglowodany 7,5%
 • wapń 0,27%, fosfor 0,25% w suchej masie Ca 1,35%, P 1,25%
 • stosunek wapń/fosfor: 1,08 (prawidłowy stosunek Ca:P w okolicach 1,1:1 – 1,2:1, czyli około 1,15)
 • karmy różnią się między sobą kalorycznością (patrz na opakowanie)
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pusty-mały.png
lovcat indyk gęś

Podsumowanie

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pusty-mały.png

Lovcat jest dobrą karmą, wartą uwagi. W składzie dominuje mięso i podroby. Bardzo ważną kwestią jest brak sztucznych zagęstników. Galaretka w karmie to naturalny wywar kostny zawierający żelatynę odzwierzęcą.

Karma jest odpowiednio zbilansowana. Na plus przemawiają poziom białka i tłuszczu, olej z łososia będący źródłem kwasów Omega. Dodatków receptura wzbogacona została prebiotykami MOS i FOS wspierającymi układ trawienny.

Cztery na sześć smaków Lovcat to opcje monobiałkowe i dobrze sprawdzą się w przypadku diety eliminacyjnej oraz do karmienia alergików. Oczywiście nie tylko.

Zdrowe koty również z pewnością docenią smak Lovcat. Moje dziewczyny testowały indyka z kaczką, indyka z gęsią, łososia oraz samego indyka. Właściwie wszystkie im smakowały i stanowiły ciekawe urozmaicenie pomiedzy codziennymi BARFowymi posiłkami. Koty tymczaski również spróbowały Lovcat i wylizywały miseczki do czysta. A wiadomo jak podpasowanie kociemu podniebieniu jest ważne dla każdego kociego opiekuna.

Lovcat znalazł się w moim artykule z 2021 r. 5 najlepszych karm dla kota

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pusty-mały.png
lovcat indyk
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pusty-mały.png

Głównym problemem Lovcat na ten moment jest połączenie na etykiecie mięsa oraz serc. Mięsień sercowy jest na tyle specyficzny w budowie, że w prawnej definicji mięsa, zaliczamy go do podrobów. Dokładnie mówiąc mięso to mięśnie szkieletowe z wyłączeniem mięśnia sercowego i mięśni gładkich. Zapis połączenia mięsa z sercami jest jednak spotykany u wielu producentów karm.

Kolejną sprawą jest ilość węglowodanów. W czterech smakach jest naprawdę dobrze, ich ilość nie przekracza 5%-i tak właśnie powinno być. W kurczaku mamy już lekkie przekroczenie (7,5%) a w wołowinie całkiem spore (15,2%).

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie media-300x159.jpg

Nie zapomnij śledzić Kotuszkowo na Facebooku i Instagramie

5 komentarzy

  1. Kotuszkowo

   15 września 2020 at 21:22

   22 zł/kg, podobnie jak Catz Finefood czy GranataPet. Są karmy tańsze, są też droższe. Jak ze wszystkim.

 1. Łukasz M.

  19 września 2020 at 08:05

  Jako minus tej karmy dodałbym, że jest baaardzo trudno dostępna. 🙁 Chyba nie ma w Internecie sklepu, gdzie jest dostępny zarówno wariant karmy mokrej, jak i suchej.

  1. Kotuszkowo

   19 września 2020 at 10:35

   Lovcat weszło na rynek parę dni temu, nie ma się co dziwić, że dopiero pojawia się w sklepach internetowych.
   Ja na szybko znalazłam 3 sklepy, które mają z Coyote suchą i puszki canagan.shop.pl,kuchniapupila.pl, animalia.pl.

   1. Łukasz M.

    19 września 2020 at 23:54

    W Canagan karma mokra już się wyprzedała, ale i tak dziękuję – zamówiłem w Kuchni Pupila. A przy okazji – myślę, że super byłoby zobaczyć internetowy sklep zoologiczny Kotuszkowo. Myślę, że (nie tylko dla mnie) zamówienie złożone w takim sklepie byłoby super formą podziękowanie za dobro, jakie robi wśród społeczności kociarzy ten blog. 🙂

Leave a Reply

CommentLuv badge

Close