Karma mokra zooplus Bio

Z pewnością kojarzycie sklep internetowy Zooplus? Teraz do grona ich marek własnych takich jak np. Feringa czy Wild Freedom dołączył nowa super pozycja: zooplus Bio.

Propozycję innych, dobrych karm mokrych znajdziecie we wpisie: Dobre mokre karmy dla kota 2019

zoolus Bio-testy
Koty szykują się do testów

Zooplus Bio to karma pełnowartościowa, cechująca się przejrzystym składem, przepełnionym mięsem mięśniowym i podrobami o łączej zawartości 95%. Do tego wszystkie surowce wykorzystane do produkcji pochodzą z certyfikowanych hodowli i upraw ekologicznych. Następnie przechodzą proces delikatnej obróbki w ekologicznym zakładzie w Górnej Bawarii.

certufikat

Marka poszczycić może się odznaczeniem: Bio-Siegiel. To niemiecki certyfikat ekologicznego rolnictwa. Umieszczany jest przede wszystkim na produktach pochodzących z kontrolowanej produkcji prowadzonej zgodnie z wymaganiami Unii Europejskiej.

zooplus Bio - gęś, kaczka, kurczak
zooplus Bio – kaczka, kurczak, gęś

Podstawowe informacje

zooplus Bio

 • karma pełnowartościowa
 • w formie delikatnego musu/pasztetu
 • monobiałkowa
 • w saszetkach 85 g lub puszkach 400 g

Cena: 8,30/400 g

Smaki:

 • biokaczka z cukinią (węglowodany 2,8%)
 • biokurczak z marchwią (węglowodany 4,4%)
 • biogęś z dynią (węglowodany 6%)
zooplus Bio - wygląd w środku
zooplus Bio – porównanie 3 smaków

Skład i analiza

Skład: 95% gęsi* (w tym mięso z piersi, wątróbki, szyjki, serca, korpusy), 2% dyni, 1% wiórków kokosowych*, 1,5% składników mineralnych, 0,5% oleju z łososia

Po dopytaniu producenta: “Podział mięsa jest następujący: 95% gęsi (w tym 75% – mięso z piersi, 10% – wątróbki, 5% – szyjki, 5% – serca i 5% – korpusy.)”

Dodatki dietetyczne: witamina A 1000 j.m., witamina D3 100 j.m., miedź (pięciowodny siarczan miedzi(II)) 1,5 mg, mangan (jednowodny siarczan manganu(II)) 1,5 mg, cynk (tlenek cynku) 25 mg, żelazo (jednowodny siarczan żelaza(II)) 22 mg, selen (selenin sodu) 0,10 mg, tauryna 1300 mg.
Wapń: 233,1 mg/kg, ​​​​​​​Fosfor: 225,4 mg /kg

Skład analityczny: Białko surowe 12.1%, Tłuszcz surowy 8.9%, Włókno surowe 0.3%, Popiół surowy 2.2%, Wilgotność 75%

 • 95% gęś: w tym mięso mięśniowe i podroby, co istotne mięso mięśniowe stanowi 2/3 gęsi
 • warzywa 3%: zbędne, jednak w dopuszczalnej ilości
 • olej z łososia: źródło kwasów omega
 • tauryna 1300 mg: odpowiednia ilość
 • masa sucha: (100%- wilgotność) = 25%

Wapń: 233,1 mg/100 g ->0,23%
Fosfor: 225,4 mg/100 g->0,22%

stosunek Ca:P=1,04%

zooplus Bio - konsystencja
zooplus Bio – konsystencja kurczak

Podsumowanie

Zooplus Bio to naprawdę dobra pro­po­zy­cja. Bar­dzo podoba mi się eko­lo­giczna myśl przy­świe­ca­jąc marce. Pierw­szą rze­czą, jaka rzu­ciła mi się w oczy po otwo­rze­niu prze­syłki z karmą był spo­sób jej zapa­ko­wa­nia. Zamiast typo­wej zgrzewki z folią, puszki zapa­ko­wane były po pro­stu w mały kar­to­nik.

Przede wszystkim, w kar­mie wra­że­nie robi duży udział pro­cen­towy pro­duk­tów zwie­rzę­cych, w tym prze­waga mięsa mię­śnio­wego. Kolejne plusy za olej z łoso­sia, wła­ściwy poziom białka oraz tłusz­czu. Bez wątpienia na uwagę zasłu­guje rów­nież fakt, że zoo­plus Bio nie ma w skła­dzie żad­nych sztucz­nych zagęst­ni­ków.

W rezultacie konsystencja karmy przypomina mus podlany bulionem. Karma ma dużo gład­szą kon­sy­sten­cję niż typowa mie­lonka. Przy­jem­nie pach­nie. Koty prze­te­sto­wały wszyst­kie 3 smaki. W sumie trudno stwier­dzić, który smak przy­pa­so­wał im naj­bar­dziej do gustu, ponie­waż z rów­nym zapa­łem wyli­zy­wały miseczki po każ­dym posiłku.

Co do uwag, nie mam ich zbyt wiele. Można by zwiększyć ilość tauryny, usunąć warzywa i tym samym obniżyć węglowodany. Mam też nadzieję, że z czasem poszerzy się oferta smaków i gramatur.

Nie zapomnij śledzić Kotuszkowo na Facebooku i Instagramie

21 komentarzy

 1. Avatar

  Tomasz M. Pietrzak

  20 lutego 2020 at 21:05

  Witaj! Masz fajny styl pisania i ogólnie fajny blog. Ja akurat zajmuję się promocją zwierzaków w mediach społecznościowych. Pozdrawiam…

  1. Nika

   Nika

   21 lutego 2020 at 09:21

   Witam, dziekuję za miłe słowa.

 2. Avatar

  Kitka

  21 lutego 2020 at 10:22

  Dzień dobry, jakie poleciłabyś dobre karmy mokre dla kotów sterylizowanych? Nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji. Dobrze by było gdyby były niezbyt drogie, w średniej cenie.
  Kitka ostatnio opublikował…Karma mokra zooplus BioMy Profile

  1. Nika

   Nika

   21 lutego 2020 at 16:35

   Witam, dobre karmy dla kotów sterylizowanych identyczyczne jak dla tych bez zabiegu. Cała lista tutaj: http://kotuszkowo.pl/dobre-mokre-karmy-dla-kota-2019/
   z tańszych/ średnich: Animonda Carny, Mac’s, Feringa
   ceny tutaj: http://kotuszkowo.pl/bo-ja-nie-mam-pieniedzy-czy-lepsze-znaczy-drogie/

   1. Avatar

    STEFA

    25 lutego 2020 at 18:23

    Czy kotu powinno się zmieniać karmę ? Kazda zmiana karmy może źle się skończyć dla kocich jelit. Jak Pani testuje karmy na kotach ? Slyszalam ze trzeba nowe karmy wprowadzac stopniowo. Czy wprowadzac kotu do diety karmy różnych peoducentow ?

    1. Nika

     Nika

     26 lutego 2020 at 13:55

     Witam. Są 2 szkoły. Niektórzy uważają,że warto trzymać się jednej karmy. Zdecydowanie częściej ostatnio idzie się w stronę podawania kilku karm z podobnej półki jakościowej. Pomaga to zróżnicować dietę zarówno pod względem smakowym jak i ze względu na różną suplementację witamin i minerałów u różnych producentów. Warto nie uzależniać kota od jednej karmy, również ze względów praktycznych. Może się zdarzyć,że któregoś dnia producent wstrzyma produkcję, zmieni recepturę lub po prostu paczka nie dojdzie.
     Co do naszego testowania. Koty dostają karmę tylko dobrej jakości. Mogę oczywiście opisać produkt gorszy, żeby pokazać jego wady, ale to nie znaczy, że koty będą ten produkt jadły. Znam swoje koty, robię im regularne badania. Po zmianach karm nie wsytepują u nich rewolucje żołądkowe. Był czas kiedy jedna z moich kotek, Sasza miała podejrzenie alergii pokarmowej. Musielismy przeprowadzić dietę eliminacyjną. Przez ten czas nie testowała nowości.

  2. Avatar

   Łukasz

   5 maja 2020 at 14:06

   Ciekawa recenzja 🙂 Czy karma ta ma podobną konsystsencję do Power of Nature? Pytam, bo przetestowałem znakomitą większość karm z rankingu zamieszczonego na Kotuszkowo i jedynąc którą z apetytem zjadł Fryderyk było właśnie PoN. Resztę tylko obwąchał lub w najlepszym razie wylizał sosik (jeśli akurat się gdzieś natrafił) 😉 Dedukuję zatem, że chodzi o konsystencję karmy, a niekoniecznie sam smak i skład. Z góry dziękuję za podpowiedź 🙂

   1. Nika

    Nika

    5 maja 2020 at 15:17

    Tak Zooplus Bio ma podobną konsystencję do Power of Nature. Mus bez sztucznych zagęstników.

    1. Avatar

     Łukasz

     5 maja 2020 at 15:22

     Dziękuję za odp. 🙂 Wypróbujemy zatem 🙂

 3. Avatar

  Justyna Borkowska

  8 marca 2020 at 21:32

  Mój kot marudzi patrząc na feringe w misce. Mimo ze jest to karma ktora jadl u hodowcy. Byly dni kiedy zjadal z apetytem. Teraz podchodzi pochlipie troche i odchodzi. Albo miauczy i szuka czegos innego. Hodowca dawal mu feringe i kot mial tez ,,stale lezaca” sucha karme royal canin w misce. Jak bardzo mi grymasi to krusze mu suchej i ,,doprawiam” feringe i wtedy mniej marudzi ale i tak nie zjada dziennej porcji ktora powinien. Martwi mnie ze jest pewnie głodny a nie ma apetytu na dobra karme. Nie wiem czym to jest spowodowane skoro jest to karma ktorą miał od malucha. Zadnych innych nie próbował więc skąd te grymasy

  1. Nika

   Nika

   9 marca 2020 at 10:03

   Dobrze, że zdecydowała sie Pani na odstawienie suchej i dosmaczanie mokrej. Wybór dobrych, wysokomiesnych karm na Ferindze się nie kończy. Może być tak, ze faktycznie za nią nie przepada. Warto zamówić alternatywaną karmę w różnych smakach do spróbowania. ,,Zadnych innych nie próbował więc skąd te grymasy” jak to nie? Spróbował Royala. To wystarczy, ta kama paskudnie przyzwyczaja do siebie zwierzaka.

 4. Avatar

  Krzysiek

  20 marca 2020 at 16:55

  Przeglądając ostatnio sklep zooplus bardzo przypadła mi do gustu ta karma. Jest tyle karm które chciałabym przetestować ale mam już karmy 3 firm dla swojego kota, ktorym go karmie. Nie chce robić mu rewolucji a jest tyle fajnych karm

 5. Avatar

  Yanka

  26 marca 2020 at 13:12

  Czy przyzwyczajając kota stopniowo do karmy innego producenta , później kiedy chce podawać mu jedną i drugą, powinnam znów podawać mu pierwszą karmę stopniowo, jeżeli minie kilka miesięcy od kiedy ją jadł czy w związku z tym, że kiedyś już się do niej przyzwyczaił nie ma takiej konieczności?

  1. Nika

   Nika

   26 marca 2020 at 15:37

   Zwykle jest tak, że możemy zamiennie/równolegle podawać karmy z tej samej pólki jakościowej. Wiele osób zamawia pakiety mieszane np. 3 producentów i podaje każdego dnia inną puszkę. Z drugiej strony nie ma dwóch takich samych organizmów. Możliwe, że mamy kota z wrażliwym żołądkiem, który źle znosi zmiany. Wtedy każda zmiana karmy musi przebiegać stopniowo, nawet jeśli jakas karma była kiedyś już jedzona.

 6. Avatar

  Ania

  9 czerwca 2020 at 20:46

  Dzień dobry, Czy karmę ZooPlus Bio można podawać 2-3- miesięcznym kociętom? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Nika

   Nika

   10 czerwca 2020 at 11:34

   Witam, tak jak najbardziej.

 7. Avatar

  Dorota

  1 sierpnia 2020 at 19:27

  Dzień dobry, chciałabym zapytać o Pani opinię. O Zooplus Bio dowiedziałam się z Pani bloga a ponieważ wyczerpałam już listę dobrych karm, których nie je moja kotka (został mi tylko jeszcze Power of Nature) zamówiłam saszetki Zooplus Bio – też początkowo nie zyskały akceptacji ale przekonałam kotkę, że nie ma wyjścia i w końcu polubiła i chętnie je tą karmę. Dotychczas zamawiałam tylko saszetki ale ostatnio zamówiłam puszki. No i kotka nie ruszy karmy z puszki. Gdy podam karmę z saszetki – zjada od razu, karmę z puszki (ten sam smak) powącha i nie tknie, będzie głodna cały dzień ale nie zje. Czy istnieją jakieś różnice w składzie między różnymi opakowaniami? Czy sam fakt, że karma jest z puszki może mieć dla kota takie znaczenie?

  1. Nika

   Nika

   2 sierpnia 2020 at 19:46

   Najczęściej w obrębie tego samego producenta i tej samej lini, zawartość puszki jest identyczna jak w saszetce. Ale tak jak najbardziej bywają koty, którym przeszkadza sam fakt pożywienia z puszki.

   1. Avatar

    Dorota

    17 sierpnia 2020 at 22:20

    Dziękuję za odpowiedź i przepraszam, że dopiero teraz ale w międzyczasie zamieszkała z nami druga kotka i czasu nagle zaczęło brakować. Jak się jednak okazało nowa, mała ochotniczka do zjedzenia karmy wybiła starszej kotce z głowy grymaszenie na to czy karma z puszki czy z saszetki. Wcinają obydwie z każdego opakowania aż miło!

 8. Avatar

  Agata

  5 listopada 2020 at 11:57

  A mogłaby Pani napisać jaki jest stosunek wapnia do fosforu w poszczególnych smakach?

  1. Kotuszkowo

   Kotuszkowo

   5 listopada 2020 at 12:52

   Witam. To się liczy bardzo łatwo, dzieli pani wapń przez fosfor, a ich ilość podana jest na stronie. Np.gęś
   Składniki odżywcze na 100 g: Wapń: 233,1 mg Fosfor: 225,4 mg. 233,1:225,4=1,03
   Oczywiście można sobie wartości wapnia i fosforu przeliczyć na % zamiast tych 100 g, ale stosunek pozostanie taki sam.

Leave a Reply

CommentLuv badge
Close