NATURO

Naturo pet food to mała rodzinna firma z Irlandii Północnej działająca już ponad 40 lat. Zajmują się przede wszystkim żywnością dla psów jednak jakiś czas temu wypuścili pierwszą linię dla kotów.

Firma kieruje się żywieniem zwierząt w zgodzie z naturą współpracując przy tym z dietetykami. Mięso wykorzystywane do produkcji pochodzi z gospodarstw z lokalnych wsi. Wszystkie produkty spełniają standardy jakości  British Retail Consortium (BRC). Firma dba także o środowisko, wszystkie opakowania są w pełni wykonane z materiałów nadających się do recyklingu.

Tacki 85 g

– 70% mięsa

– w formie musu

SMAKI:

  • łosoś
  • indyk
  • kurczak
  • tuńczyk

 

Skład: Kurczak 50%, Wołowina 20%, Bulion z kurczaka 10%, Minerały, Olej z łososia, Olej słonecznikowy

Dodatki dietetyczne na kg:

Witamina A 5300IU, Witamina D3 530IU, Witamina E 7,95mg, Tauryna 500mg, Siarczan Cynku (monohydrat) 151mg, Siarczan Żelaza (monohydrat) 35mg, Siarczan Manganu 16mg, Selenian Sodu 1mg, Jodan Wapnia 0,8mg

Analiza: Białko 10,5%, Zawartość Tłuszczu 8%, Włókno Surowe 0,5%, Materia Nieorganiczna 3.5%, Wilgotność 75%

Zakończenie:

Kiedy zobaczyłam Naturo moją uwagę przykuła w szczególności forma musu. Po otwarciu opakowania okazało się, że mus jest dość zbity, ale konsystencja jest wyraźnie lżejsza od pasztetu.  Ta karma to coś pomiędzy podstawową, a uzupełniającą, jednak bardziej w stronę tej drugiej. Zawartość białka w suchej masie wynosi 42% (czyli trochę poniżej zalecanych 45-55%). Zawartość tłuszczu wynosi 32% (czyli mieści się w zalecanym przedziale 22-38%). Niestety ma mało tauryny i brak dokładnego określenia części mięsa zawartego w składzie.

A Wy spotkaliście się już z Naturo?

Leave a Reply

CommentLuv badge

Close