NATUREA

Naturea to portugalska firma działająca od 2010 r. Jej założyciel zwraca uwagę na dopasowanie  swoich produktów do potrzeb żywieniowych mięsożerców. Podkreśla, że układ pokarmowy kota nie jest przystosowany do trawienia zbóż, które powodują tylko tycie i liczne alergie. Firma wykorzystuje wyłącznie mięso o klasie dopuszczalnej do spożycia przez ludzi. Kładzie również duży nacisk na ochronę przyrody. Przykładowo, mokre karmy dla kotów produkowane są w północnej części Hiszpanii, w fabryce pozyskującej energię z elektrowni wiatrowych i dysponującej własną flotą rybacką, która dba o zrównoważone rybołówstwo.

Puszki 80g

SMAKI:

  • kurczak
  • kurczak z królikiem
  • tuńczyk z kurczakiem
  • tuńczyk z krewetkami

 

Skład: (tuńczyk i krewetki): świeży tuńczyk 53%, woda 42%, świeże krewetki  5%

Dodatki: Witamina E [26mg/kg], omega 6 [0,82 g/100 g], omega 3 [ 0,14 g/ 100 g], tauryna [320 mg/kg], magnez [12,30 mg/100 g], lizyna [0,88 g /100 g]

Analiza: białko 15%, oleje i tłuszcze 3%, włókno 0,5%, popiół 1%, wilgotność 81%

Zakończenie:

Karma Naturea pomimo, że nie jest najgorsza wywołuje u mnie niekoniecznie pozytywne wrażenie. Na puszkach widnieje wielki napis 98 % świeżej ryby/mięsa, a z tyłu opakowania malutkim druczkiem dodane ,,po usunięciu wody”. Ostatecznie okazuje się, że mięsa jest 58 %, a to już nie taki rewelacyjny wynik.

Dodatkowo puszki kreowane są na karmę podstawową. Nie spełniają jednak jej wymagań: bardzo mało tauryny, mięso filetowe bez podrobów, bardzo mały udział procentowy tłuszczy. Podsumowując kupić niby można, ale po co skoro jest wiele ciekawszych i bardziej wartościowych produktów.

A jakie jest Wasze zdanie o karmie NATUREA?

 

 

 

.

Leave a Reply

CommentLuv badge

Close