John Dog for Cats
W czerwcu premierę miała zupełna nowość: pełnowartościowa karma dla kotów w słoiczkach John Dog for Cats. I jest to produkt wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze każdy ze smaków dostępny jest w trzech konsystencjach: jako mus, galaretka lub zupka. Po drugie receptura jest bardzo przejrzysta i szczegółowo rozpisana. Nie ma w niej miejsca na niedomówienia i niejasności. Trzeci punkt bezpośrednio wiąże się z drugim. Nad recepturą karm czuwała Agnieszka Cholewiak-Góralczyk, czyli prawdziwy autorytet w dziedzinie żywienia zwierząt.


John Dog for Cats-podstawowe informacje
- karma pełnowartościowa
- wersja dla kociąt i dorosłych kotów
- w formie musu, galaretki lub zupki
- w słoiczkach 100 g
Cena: 8,90 -9,90 zł/100 g (89-99 zł/kg)
John dog for cats: https://www.ceneo.pl/121355418#crid=529928&pid=25248 (link)


Smaki dla dorosłych kotów:
- królik (monobiałkowy)
- kurczak (monobiałkowy)
- indyk (monobiałkowy)
- kaczka (monobiałkowy)
- dorsz
Smaki dla kociąt:
- królik (monobiałkowy)
- indyk (monobiałkowy)



John Dog for Cats -skład
- Skład: 78% mięso z królika, 12% serca i płuca królicze, 5,9% wątroba królicza, 4% olej z łososia, tauryna, węglan wapnia.
- Dodatki (na kg): tauryna 1200 mg, wapń (węglan wapnia) 2590 mg
- Składniki analityczne: białko surowe 14,39%, tłuszcz surowy 5,79% (w tym kwasy tłuszczowe nasycone), 1,55%, popiół surowy 0,81%, włókno surowe 0,01%, węglowodany 0,46% (w tym cukry) 0,03%, wilgotność 78%, wapń 268 mg, fosfor 134 mg

Pozostałe składy:
- Kurczak skład: 78% mięso z kurczaka, 12% serca z kurczaka, 5,9% wątroba z kurczaka, 4% olej z łososia, tauryna, węglan wapnia.
- Indyk skład: 78% mięso z indyka, 12% serca indycze, 5,9% wątroba indycza, 4% olej z łososia, tauryna, węglan wapnia.
- Dorsz skład: 80% filet z dorsza, 11% serca z kurczaka, 5,4% wątroba z kurczaka, 3,5% olej z łososia, tauryna, węglan wapnia.
- Kaczka skład: 78% mięso z kaczki, 12% serca kacze, 5,9% wątroba kacza, 4% olej z łososia, tauryna, węglan wapnia.



Analiza smaku królik w wersji zupa

- 95,9% produktów zwierzęcych
- w tym mięso 78%
- olej z łososia: źródło kwasów Omega
- tauryna 1200 mg: odpowiednia zawartość
- węglna wapnia: suplement wapnia
- skład analityczny w suchej masie: białko 65%, tłuszcz 26%, węglowodany 4,5%
- stosunek wapnia do fosforu: 2:1
- wapń 0,26%, fosfor 0,13% w suchej masie Ca 1,18%, P 0,59%
- w galaretkach jako zagęstnik stosowany jest agar
- karmy róznią się między sobą kalorycznością (patrz na opakowanie)



Nasze testy

Karmę John Dog for Cats zamówiłam zaraz na początku czerwca. Wybrałam kilka smaków w trzech różnych konsystencjach. Ze względu na panujące upały szczególnie ciekawiły mnie zupki. W końcu każda forma dopojenie kotów jest na wagę złota.
*Rok wcześniej opublikowałam wpis Zupki dla kota, w którym przygotowałam przeglad kocich karm w płynnej konsystencji
Ponieważ moje dziewczyny już od dawna są na BARFie, słoiczki miały stanowić smaczne urozmaicenie diety. I w tej roli wypadły idealnie. Koteczki z ogromnym apetytem wylizywały nałożoną karmę. Zresztą nie dziwi mnie to. John Dog for Cats pachnie przyjemnie i ładnie wygląda. A dzięki urozmaiconej teksturze bez problemu można trafić w gust każdego mruczka. Sasza np. najbardziej rozsmakowała się w dorszu z galaretką.



Podsumowanie


John Dog for Cats ma świetny skład. Zdecydowaną jego większość, bo aż 95-96% stanowią produkty zwierzęce. W dodatku w przewadze składa się na nie mięso, a dopiero potem szczegółowo rozpisane podroby. Nie znajdziecie w nich za to produktów roślinnych. Każda wersja oprócz dorsza to opcja monobiałkowa, a to naprawdę spore udogodnienie zwłaszcza dla alergików. Kto ma w domu uczulonego kota, ten z pewnością wie, o czym mowa. I jeszcze jedna istotna kwestia, ze względu na niską zawartość fosforu, w werscjach adult karma ta może być opcją żywienia kota nerkowego (przypominam, że karmy dopasowujemy indywidualnie, na podstawie wyników badań).
Kolejną zaletą jest to, że słoiczki wystepują w różnych postaciach. Dotychczas znalezienie pełnowartościowego produktu z dobrym składem, w konsystencji jaką preferuje kot było dość trudne. Dlatego karmy od John Doga to dobre rozwiązanie dla kociego niejadka, albo podczas przechodzenia z karmy suchej na mokrą. Uważam, że dobrze sprawdzają się do przemycania w nich leków i suplementów. Można je także wygodnie wykorzystać do mat spowalniających. Wtedy posiłek będzie dłuższy, spokojniejszy i bardziej satysfakcjonujący.
* O podawaniu posiłków w matach spowalniających możecie przeczytać we wpisie: LickiMat


Największym problemem z karmą John Dog for Cats jest jej cena. Absolutnie rozumiem, skąd się bierze. Polska firma, produkcja nie na masową skalę, składniki dobrej jakości. Do tego pakowanie w szklane słoiczki, co jest naprawdę godne pochwały, chociażby z uwagi na ekologiczny aspekt i kwestie BPA w żywności puszkowanej. Niestety, jakie są realia w naszym kraju, każdy wie. Gdybym chciała przejść z moimi 3 futrami w pełni na słoiczki, musiałabym podawać ich 6 na dzień (54 zł). W perspektywie miesiąca robi się z tego dla mnie kwota nie do przeskoczenia – 1620 zł. Niemniej jednak wiem, że dla cześci osób kwestia finansowa nie będzie stanowiła bariery.


Nie zapomnij śledzić Kotuszkowo na Facebooku i Instagramie

Grażyna
22 sierpnia 2021 at 23:13Zobaczyłam dorsz i się uśmiechnęłam z radością. Moja kicia uwielbia dorsza. Niestety, w składzie jest dodatek kurczaka.. A Figa ma silną alergię nakurczaka. Szkoda.
Kotuszkowo
23 sierpnia 2021 at 11:46Niestety, to jedyna wersa nie monobiałkowa
kacha
23 sierpnia 2021 at 13:47Witam, co Pani myśli nt karm z wiejskiej zagrody i leonardo w puszkach ???
Kotuszkowo
24 sierpnia 2021 at 19:40O Wiejskiej Zagrodzie będzie recenzja, to ok karma, coś jak polski odpowiednik Feringi. Leonardo w puszkach All Meat: mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (65%, w tym 25% królika, + bulion mięsny 34%); składniki mineralne (0,5%); suszone skorupki jaj (0,5%). Nie specjalnie mnie przekonuje. Skład mało precyzyjny, są lepsze karmy.
Magda
24 sierpnia 2021 at 19:17Może kiedyś, w ramach deseru, kupimy. Skład i koncepcja super, tylko ta cena nie na naszą kieszeń, żeby tak na co dzień 🙁
Kotuszkowo
24 sierpnia 2021 at 19:35Może kupicie w ramach jakiegoś kociego prezentu, np. na święta 🙂
Irena
29 sierpnia 2021 at 22:08Większości osób z którymi piszę a także z tego co widzę na kocich grupach w internecie to koty nie chcą jeść tych karm. Chyba johndog był tak pewien sukcesu że współpracy z Agnieszką, że zapomniał sprawdzić czy karma będzie smakowała kotom.
Kotuszkowo
13 września 2021 at 17:14Zawsze są koty, którym cos nie smakuje. Nie widzę w tym nic dziwnego. Moje jadły chętnie i znam osoby, które również miały tak samo jak ja.
Katarzyna Dudziak
2 września 2021 at 14:40Szczerze nie slyszalam o tej karmie 🙂 ale asz Lucyfer pewnie by nie pogardzil. Kota mam od roku i dostaje suchy Royal Canin oraz shibe w saszetkach. Shibe polubil. Bede sie rozgladala za wspomniana przez Ciebie karma 🙂 Pozdrawiam Ciebie i twoje kochane futra.
Jola
6 września 2021 at 17:33Naprawde ale to naprawde wspanialy blog. Dzieki Pani wpisom udalo mi sie uratowac pol dzika kotke w ciazy. Urodzila 4 maluszkow w mojej sypialni. Gdyby nie te wszystkie informacje zebrane do kupy,ta doglebna analiza i zdrowy rozsadek w Pani wpisach, popelnilabym wiele bledow. Zycze Pani wspanialych owocow wlozonego wysilku.Aby ten blog zyl i sie rozwijal dalej. Dziekuje!
Kotuszkowo
13 września 2021 at 17:15Dziękuję, to bardzo miłe. Powodzenia 🙂
Mateusz
6 października 2021 at 09:26Dosyć dobrze podsumowane tak szczerze, kupiłem kiedyś karmę dla swojego kota i bardzo ją lubił ale jednak ta cena zwala trochę z nóg i nie stać mnie, żeby kupować mojemu kotu taką karmę dzień w dzień. Ale racja, że świetnie się nadaje do dania jakiś lekarstw dla kota w karmie ze względu na jego konsystencje. Jest może nieco tańszy podobny zamiennik dla John Dog?
Mateusz ostatnio opublikował…Witaj, świecie!
Daga
16 stycznia 2022 at 12:04Dzień dobry, mi w smaku królik wychodzi 4,55% węglowodanów, a Pani napisała 2% czy ja coś źle liczę ?
Kotuszkowo
20 stycznia 2022 at 12:18Nie, dobrze pani liczy, u mnie doszło do jakiejś pomyłki.
Marta
17 kwietnia 2022 at 14:12Dzień dobry. Mam kota z alergią na m.in. łososia. Czy Pani zdaniem mogę mu podać te karmy monobiałkowe z olejem z łososia? Królik, kaczka i indyk Felka nie uczulają. Czy jednak ten olej może zawierać białka łososia i będzie reakcja alergiczna? Nie wiem, czy kot jest silnie uczulony, czy “średnio”, ale po podaniu karmy z łososia łzawią mu oczy, pojawia się lekka opuchlizna pyszczka i swędzenie, więc nie chcę ryzykować.
Kotuszkowo
20 kwietnia 2022 at 18:27Tłuszcz, czyli olej jako tako nie powinien uczulać ALE bardzo dużo zależy od stopnia jego oczyszczenia.
Lepiej byłoby przynajmniej na poczatku dla bezpieczeństwa wybrać karmy monobiałkowe bez oleju z łososia.
Marta
6 maja 2022 at 22:16Bardzo dziękuję. Tak robimy i póki co jest dobrze. Pozdrawiam
Agnieszka
14 maja 2022 at 13:57Dzień dobry 🙂
Chcę dopytać o opinię na temat John Dog for Cats w puszkach (nowość z kwietnia bodaj), mam wrażenie, że jakościowo odstaje od słoiczków ale jednocześnie jest dość przystępna cenowo..
Kotuszkowo
16 maja 2022 at 11:50Już wktótce recenzja, w tym tygodniu prawdopodobnie.