GRANATAPET

Historia firmy GranataPet rozpoczyna się w 2003 roku, w momencie, gdy założyciel zaczyna poszukiwania odpowiedniej karmy dla swojego labladora. Produkty na rynku nie spełniały jednak jego oczekiwań, wiec postanowił sam zająć się produkcją. Sama nazwa firmy wzięła natomiast swój początek z owocu granatu. Założyciel dowiadując się o jego wszechstronnie dobroczynnych właściwościach, postanowił dodać go do swoich produktów.

GranataPet informacje

Marka GranataPet korzysta z produktów pochodzących z niemieckich lokalnych gospodarstw. Kładzie również duży nacisk na ekologię i środowisko.

 

Podstawowe informacje

Delicattesen

 

  • karma pełnowartościowa
  • w formie mielonki w galarecie
  • saszetki 85 g, puszki 200, 400 g

Cena: 4,90 zł/200 g

SMAKI:

  • Łosoś z indykiem (węglowodany 3,5%)
  • Kaczka z drobiem (węglowodany 8,5%)
  • Cielęcina z królikiem (węglowodany 10,8%)
  • Indyk z bażantem (węglowodany 10%)
  • Jagnięcina z indykiem (węglowodany 10,4%)
  • Łosoś z owocami morza (węglowodany 7%)
  • Tuńczyk z kaczką (węglowodany 7,5%)
  • Dziczyzna z tuńczykiem (węglowodany 11,8%)
  • Czysta cielęcina
  • Czysty kurczak (węglowodany 9%)

GranataPet konsystencja

Skład i analiza

Skład (łosoś i indyk): (72%) (łosoś 20% i indyk 52% – mięso mięśniowe, serce, wątroba), bulion z łososia i indyka (25%), pestki owocu granatu (1%), olej z łososia (1%), minerały (1%)

Dodatki: Witaminy D3: 200  tauryna: 1500 mg, cynk (w postaci siarczanu cynku, monohydrat): 15 mg manganu ((jak mangan II), siarczan monohydrat) 3 mg jodu (jako jodek wapnia, bezwodny) 0,75 mg

Analiza: Białka: 10,4%, Tłuszcz 6,6%, Popiół 2,0%, Włókno surowe 0,3%, Wilgotność 80%

  • produkty zwierzęce 72: % zarówno mięso mięśniowe jak i podroby
  • granat (wzmacnia układ odpornościowy, serce, krwiobieg, pozytywnie wpływa na mózg, nerwy oraz oczy) mimo wszystko koty w znikomym stopniu przyswajają składniki z roślin
  • olej z łososia: źródło kwasów omega
  • tauryna: 1500 mg/kg odpowiednia zawartość
  • masa sucha: (100 %- wilgotność) = 20%

  • wapń 1,5
  • fosfor 1,25
  • stosunek wapnia do fosforu 1,2 (idealny stosunek około 1,15)
  •  

Linia Symphonie

 

Podstawowe informacje

 

  • karma pełnowartościowa
  • mielonka z kawałkami mięsa w gęstej galarecie
  • blanszowana w 65 °C

Cena: 7,40 zł/200g

SMAKI:

  • 1.wołowina i drób
  • 2.krewetki i indyk
  • 3.dziczyzna z kurczakiem
  • 4.łosoś i indyk
  • 5.kurczak
  • 6.cielęcina z drób

Skład (cielęcina i drób): mięso drobiowe (55%, mięso mięśniowe, bulion, wątroba), cielęcina (42%) (mięso mięśniowe, serca, bulion), olej z łososia (1%), pestki owocu granatu (1%), minerały (1%)

Dodatki: Witaminy D3: 200 IU, tauryna: 1500 mg , cynk (w postaci siarczanu cynku, monohydrat): 15 mg , manganu ((jak mangan II), siarczan monohydrat) 3 mg jodu (jako jodek wapnia, bezwodny) 0,75 mg

Analiza: Białka: 10,2%,Tłuszcz 4,8%, Popiół 2,1%, Surowe włókna 0,3, Wilgotność 82%

Podsumowanie

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tak-150x150.jpg

GranataPet to bardzo dobry wybór. Zachęca właściwie wszystkim. Dobry skład, dokładnie rozpisany z przewagą mięsa mięśniowego. Duży wybór smaków. A do tego wszystkiego przyjemny zapach, delikatny, różowy kolor, ładne opakowanie i proekologiczna filozofia firmy.

Nadmiar węglowodanów w części smaków. 

 

 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie media-300x159.jpg

Nie zapomnij śledzić Kotuszkowo na Facebooku i Instagramie

 

13 komentarzy

  1. Monika Adamczyk

    24 listopada 2018 at 00:09

    Bez zmieszania z jakas smakowita filetowka nie przejdzie… kurcze, jak na bambaryłę śmietnikową, ma bardzo francuskie podniebienie hmmm…

  2. Ewa

    14 stycznia 2020 at 21:08

    Dziś zamówiłam w zooplus sklepie internetowym pakiet próbny 12×400 g różnych smaków z dodatkami. Druga karma ale moja wybrzydza macs więc próbuje z innej półki. Nie wiedziałam, że koty są takie wybredne do mokrej karmy bo suchą jednej firmy z dużą zawartością mięsa i bez węglowodanów dla kociąt, bo ma 8 miesięcy by jadła zawsze. Suchą karmą jej dosmaczam jak widzę, że jej jedzenie nie idzie. Pozdrawiam

  3. Daria

    23 maja 2020 at 15:14

    Zastanawiam się nad wprowadzeniem tej karmy dla mojego 8letniego kota z niewydolnością nerek. Obawiam się całkowitego przejścia na karmę weterynaryjną (Royal canin Renal) patrząc na jej wątpliwy skład. Czytałam, że z powodzeniem wraz z odpowiednią suplementacją można pozostać na dobrej jakościowo karmie bytowej.
    W tym momencie jesteśmy na mokrym MAC’u wraz z supelementacją Revalnetu. Oczywiście z wiadomych przyczyn weterynarz będzie reklamował Royala, ale obawiam się, ze na dłuższa metę dla zdrowia ogólnego kota taka dieta jest zła. Będę wdzięczna za poradę. Czy wybór Granatapeta jest dobrą opcją? czy może dotychczasowa karma MAC jest wystarczająca. Plus oczywiście Revalnet. 😀

    1. Nika

      The Real Person!

      Author Nika acts as a real person and verified as not a bot.
      Passed all tests against spam bots. Anti-Spam by CleanTalk.

      The Real Person!

      Author Nika acts as a real person and verified as not a bot.
      Passed all tests against spam bots. Anti-Spam by CleanTalk.

      25 maja 2020 at 15:42

      Witam. Royal Canin Ranal będzie najgorszym wyborem. Przy kotach nerkowych szczególnie dbamy o odpowiednie nawodnienie, dostarczanie energi z białka i tłuszczu zwierzęcego wysokiej jakości oraz odpowiednio niski poziom fosforu ( w przedziale około 0,13-0,20%.) Mac’s odpada. Producent nie chce podzielić się informacją o zawartości ani wapnia ani fosforu. GranataPet odpada, ma za wysoki fosfor. Karmy, które śmiało można podać to Wild Freedom (kilka smaków, np. kurczak, wołowina/kurczak), Catz Finefood Bio kurczak, Feringa pure (kurczak lub królik), Feringa menu dwa smaki (wszystkie smaki), Power of Nature (królik), kilka smaków Real Nature (np. induk i kurczak) i Select Gold (np.pure kurczak,indyk, wołowina). Trzeba równiez uważac bo składy sie zmianiają, i najlepiej każdorazowo przed zamówienieniem sprawdzać zawartości.

  4. Magda

    2 lipca 2020 at 14:31

    Czy ta karma nie ma za niskiego dawkowania? Przykladowo 3 kg kot ma zjeść 200 g Feringi a GranatyPet tylko 140 . Oczywiście kot nie wychodzący.

    1. Nika

      The Real Person!

      Author Nika acts as a real person and verified as not a bot.
      Passed all tests against spam bots. Anti-Spam by CleanTalk.

      The Real Person!

      Author Nika acts as a real person and verified as not a bot.
      Passed all tests against spam bots. Anti-Spam by CleanTalk.

      2 lipca 2020 at 16:15

      To jest wskazówka producenta, nie ścisłe wytyczne, można dać więcej i obserwowac kota czy nie tyje. Najlepiej samemu wyliczyć sobie zapotrzebowanie http://kotuszkowo.pl/ile-powinien-dziennie-jesc-kot-i-dlaczego/

  5. Łukasz M.

    13 września 2020 at 01:22

    A jak wygląda sprawa z linią “a la carte” (filety). Czy można uznać za karmę bytową? Dziękuję 🙂

    1. Kotuszkowo

      The Real Person!

      Author Kotuszkowo acts as a real person and verified as not a bot.
      Passed all tests against spam bots. Anti-Spam by CleanTalk.

      The Real Person!

      Author Kotuszkowo acts as a real person and verified as not a bot.
      Passed all tests against spam bots. Anti-Spam by CleanTalk.

      13 września 2020 at 22:21

      Bardzo, bardzo blisko jej do karmy bytowej. Więc ogólnie można ją tak zakwalifikować.

  6. Poesje

    27 kwietnia 2021 at 16:00

    Obecnie skład DeliCatessen jest ciut inny niż tutaj w tekstowym opisie, tzn. bulion 24,9% oraz 0,1% małż zielony.

    Różnice w obu liniach wydawały mi się niekluczowe , ale ostatnio pojawił się u mnie problem z wybrzydzaniem na GranataPet Symphonie i nie wiem co o tym sądzić… Przez miesiące szło podejrzanie za dobrze, kotek sprawiał wrażenie “wszystkożernego”. Jadł z zapałem wszystkie możliwe smaki. Na stałe podawałam GranataPet Symphonie, Wild Freedom, Zooplus Bio. Kilka razy jadł również GranataPet DeliCatessen, Catz Finefood i Rosies Farm.

    Ostatnio coś mnie podkusiło i z Zooplus zamówiłam dodatkowy zapas GranataPet DeliCatessen (smaki czyste, mieszane oraz limitowaną edycję zimową “gulasz z kaczki i sarniny”). Kotek jadł jak maszyna przez bodajże 2 tygodnie, ale nie w ciągu, bo wplatałam Wild Freedom i Zooplus Bio. Problem się pojawił gdy ponownie podałam Symphonie. Nie chce tego ruszyć niezależnie od podanego smaku, nawet jeśli to smak zbieżny w obu liniach. Trochę skubnie jeśli podam mu z palców lub zwabię suszonym przysmakiem Cosma czy suszoną rybką. Mam tyle puszek w zapasie i już boję się teraz otwierać nowe do testów. Czy jest tu nadzieja, że to chwilowy odpał?

  7. Poesje

    25 maja 2021 at 13:39

    To jeszcze raz ja. Wykryłam prawidłowość kiedy pojawia się niechęć do konsumowania kolejnego smaku GranataPet. To się zawsze dzieje kiedy kotek dostanie konkretny smak DeliCatessen, czyli czysty łosoś. Napoczyna go z zapałem, ale do kolejnych porcji już się nie rwie i w calości zostawia. I tu właśnie podanie kolejnego smaku się nie udaje i muszę odczekać. Łamię sobie głowę co to może oznaczać. Czy to może być oznaka nietolerancji pokarmowej na tego łososia?

    1. Kotuszkowo

      3 czerwca 2021 at 13:24

      Raczej po niechęci do jedzenia konkretnego smaku, bez innych objawów towarzyszących ciężko stwierdzić nietolerancję pokarmową. Moze po prostu odpuścić sobie kupowanie tego łososia?

      1. Poesje

        4 czerwca 2021 at 19:59

        Tak, nie zamierzam więcej go kupować. Na szczęście wzięłam go w pakiecie różnych czystych smaków i została tylko jedna puszka, którą po prostu komuś dam.

Leave a Reply

CommentLuv badge

Close