GOLDEN GREY

W dalszym ciągu testujemy żwirki. Akurat moje koty w tej kwestii są bardzo elastyczne i wyrozumiałe. Przy pierwszym nasypaniu czegoś nowego podchodzą, przyglądają się chwilkę, wąchają i odchodzą znudzone jakby chciały powiedzieć: pff nic ciekawego.

Tak więc po ostatnich testach Sanicata http://kotuszkowo.pl/sanicat/ wybór padł na na kolejny żwirek bentonitowy Golden Grey.

Golden Grey to żwirek niemieckiej firmy GmbH. Został wprowadzony na rynek w 2008 r. W żwirku wykorzystywana jest kanadyjska glinka bentonitowa. Producent chwali się niesamowitą chłonnością na poziomie 380%. Tym samym 7 kg Goldena odpowiada 22 kg tradycyjnego żwirku.

Rodzaje

 

  • Golden Grey – drobny bentonit, zbrylający, pudrowy zapach
  • Golden Grey Master – drobny bentonit z dodatkiem sylikonowych kryształków, zbrylający, pudrowy zapach
  • Golden Grey Odour – drobny bentonit, zbrylający, bezzapachowy
  • Golden White – drobny biały bentonit, zbrylający, lawendowy zapach

 

 

* Pojemności 7 kg oraz 14 kg

Golden Grey Master

Zalety wymienione przez producenta:

  • Wyjątkowa chłonność: absorbuje poziom płynów do 380% wagi własnej
  • Gwarancja świeżości: dodatek silikonu sprzyja eliminacji nieprzyjemnych zapachów
  • Nie kurzy się

Nasza opinia:

Testują: Bala (14 lat), Binek (10 lat), Sasza (2 lata)

cena (ok 28 zł) 7 kg  4/5

czas użytkowania (około 18 dni) 4/5

  • Żwirek jest wydajny, wystarczy co parę dni uzupełnić ubytek w kuwecie.

zbrylanie 5/5

  • Idealne zbrylanie od pierwszego do ostatniego dnia użytkowania. Kulka jest zbita, twarda, nie obsypuje się. Żwirek nie przywiera do dna kuwety.

zapach  5/5

  • Żwirek ma delikatny pudrowy zapach. Jest on wyczuwalny podczas wsypywania piasku do kuwety, a potem dopiero podczas sprzątania. Dodatek sylikonowych kryształków faktycznie świetnie radzi sobie z pochłanianiem kuwetowych zapachów.

roznoszenie (z wycieraczką)  5/5

  • Żwirek praktycznie się nie roznosi. Nie przykleja się również do łapek.

Podsumowanie: 23/25

Żwirek Golden Grey Master przerósł moje oczekiwania. Jeszcze nie używałam tak dobrze zbrylającego się piasku dla kotów. Dodatkowo pochwalić muszę bardzo dobre maskowanie zapachów oraz wydajność. Największym minusem Golden Greya jest opakowanie. Uchwyt wytrzymuje podniesienie 7 kg tylko kilka sekund po czym pęka. Doniesienie piasku do domu, staje się przez to bardzo utrudnione.

5 komentarzy

  1. Magdalena Szuster

    15 lutego 2019 at 12:55

    Hmm, nie słyszałam jeszcze o tym żwirku, ale skoro tak polecasz to może czas najwyższy spróbować 🙂

  2. Magdalena

    20 lutego 2019 at 12:57

    Ja niestety musiałam zrezygnować ze żwirku bentonitowego, ponieważ mojemu kociakowi bardzo łzawiły oczy.

  3. Ewa

    12 stycznia 2020 at 16:20

    Mam pytanie. Obecnie używam żwirku firmy kats best i jestem zadowolona. Jednak cenowo przy kocie 4 kg. wychodzi dla mnie za drogo a i zbrylaniu nie raz nie jest dokładne. Jak Pani testowała ten żwirek powyżej to przy jakiej kuwecie? Odkrytej? Bo ja mam odkryta. Bo to jest różnica. Przeczytałam prawie cały Pani blok. To znaczy, że ten żwirek Pani najbardziej pozytywnie ocenia? Pozdrawiam.

    1. Nika

      14 stycznia 2020 at 12:31

      Witam, testowałam przy kuwecie otwartej. Golden Grey oceniam najlepiej jeśli chodzi o żwirki bentonitowe. Na stałe używam jednak żwirków roślinnych: Zamiennie Cat’s Best i Benek corn.

  4. Ewa

    14 stycznia 2020 at 21:13

    A rozumiem. Ten ten wpis zauważyłam i zastanawiałam się nad Benkiem bo go Pani dobrze oceniła. Przepraszam, że wkradły się tu jakieś przekłamania i błędy w poprzednim wpisie. Szybko pisze. Słownik podpowiada. Nie zastanawiam się w co klikam i zamiast blog wyszło bok. Nie wiem czemu. Pozdrawiam.

Leave a Reply

CommentLuv badge

Close