KOPACZ DLA KOTA I INNE ZABAWKI KONG

Koty potrzebują zabawy. Polowanie na wędkę lub myszkę zaspokaja ich instynkt łowiecki. Jest to bardzo ważne dla zachowana zdrowia psychicznego oraz polepszenia formy i kondycji ciała. Niektórzy błędnie myślą, że zabawą zainteresowane są tylko kocięta. Wiadomo, że z wiekiem aktywność naszego mruczka spada. Nie powinniśmy jednak pozwolić, żeby popadł w rutynę i całe dnie spędzał na kanapie.

Zabawa- co warto wiedzieć?

1.Istotne jest różnicowanie zabaw. Nikt nie lubi bawić się ciągle tą samą zabawką w taki sam sposób. Dlatego dobrym pomysłem jest schowanie danej zabawki po kilku jej użyciach. Po pewnym czasie wyciągamy starą zabawkę, a nasz kot jest nią zainteresowany, tak samo jak przy pierwszej zabawie.

2.Kolejną ważną kwestią jest nasz aktywny udział w zabawie. Bawiąc się z kotem, możemy wykazać się kreatywnością. W praktycznie każdym domu znajdziemy rolkę po papierze, kawałek foli aluminiowej, sznurka czy korek od wina. Możemy przygotować również mały tor przeszkód.

3.Zabawa z kotem to także doskonała okazja do nauki sztuczek. Możemy zacząć od tych najprostszych takich jak przychodzenie na zawołanie lub aportowanie. Podczas treningu musimy zaopatrzyć się w ulubione przysmaki naszego kota.

4.Wybór zabawek na rynku jest ogromny, zaczynając od popularnych myszek i piłeczek, przez zabawki z kocimiętką, wędki, tunele kończąc na zabawkach edukacyjnych i matach węchowych. Próbując i testując różne zabawi, poznamy preferencje naszego kota.

Zabawki Kong

Amerykańska firma Kong jest bardzo popularna zwłaszcza wśród psiarzy. Produkuje zabawki już od ponad 40 lat. Kong zwraca szczególną uwagę na projektowanie zabawek stymulujących  zwierzęta pod kątem fizycznym jak i psychicznym. Dla kotów możemy wybierać spośród około 100 modeli pluszaków, wędek i tuneli …

1.WUBBA

 

2.REFILLABLES

 

3.ACTIVE

4.PLAYSPACES

5.KICKEROO

 

KICKEROO

Główną uwagę chcę poświecić ostatniej grupie zabawek. Kickeroo jest ostatnio faworytem moich kotów. Wszystkie 4 z tak dużym zapałem zabrały się do zabawy, że planuję dokupić jeszcze kilka sztuk, najlepiej każdą w innym kolorze.

Kickeroo to poduszka o wymiarach: wys. 29 x szer. 9 x gł. 6,5 cm., wypełniona kocimiętką i zakończona puszystym ogonem. Jej kształt zaprojektowany jest z myślą rzucania się kota na poduchę i kopania jej tylnymi nogami. Miękki, a zarazem wytrzymały materiał idealnie znosi natarcie kocich zębów i pazurów.

Kickeroo kosztuje około 20 zł

A Wasze koty mają już swoje Kickeroo?

1 Comment

  1. Marysia

    1 marca 2019 at 19:41

    też zakupiłam kickeroo dla swojego kotka. Mój kotek uwielbia mordować, szarpać tę zabawkę. Mam ją już przez kilka miesięcy i jest niesamowicie wytrzymała, polecam.
    Marysia ostatnio opublikował…Koty w podróży – czyli jak przewozić kotyMy Profile

Leave a Reply

CommentLuv badge

Close